Bir sonraki seviye ulaşmak için “Kayıt!”

İşletmelerin veya kişilerin videoya artan eğilimleri hızla ilerlemeye devam ediyor ve bu eğilim düşündüğümüzden çok daha farklı bir noktaya gelecek gibi. Tam da bu noktada “Video pazarlamacılığı neden bu kadar önemli?” sorusu ortaya çıkıyor.

Şüphesiz, video pazarlaması, tanıtım araçlarınız arasına en son eklenenlerden birisidir. Hala şüpheleriniz olabilir. İşletmenizi tanıtmak veya ihtiyacınızı karşılamak için video kullanmak sizce düşünmeye değer mi? Cevap basit: Evet, buna değecek.

Video, burada bulunan en çok yönlü ve karlı dijital pazarlama araçlarından biridir. Şu anda video pazarlamacılığını kullanmanızın gerekçelerini kısaca alt kısımda ele alıyoruz.

1. Kazanç Artışı Sağlar

Videolar size ciddi para kazandırabilir. Açılış sayfanıza bir ürün videosu eklemek, dönüşümleri %80 oranında artırabilir.

E-Ticaret ve Video açısından video doğrudan satışa neden olabilir. Çalışmalar, bir ürün hakkında açıklayıcı video izleyen kullanıcıların %74’ünün daha sonra o ürünü satın aldığını gösteriyor. Bu istatistik heyecan verici ürün videoları hazırlamak için ciddi bir neden.

Aslında düşünürseniz, videonun etkinliği o kadar da şaşırtıcı olmamalı. Sonuçta, videolar anlatım için en baskın pazarlama unsurudur. Beynimize iletilen en çok bilgi görseldir. İşletmeniz için neler yapılabilir gelin birlikte düşünelim!

2. Güven Oluşturur

Güven, dönüşümlerin ve satışların temelidir. Fakat güven inşa etmek kendi başına bir hedeftir. İçerik pazarlamacılığının bütün konsepti güven üzerine kuruludur ve uzun vadeli ilişkiler yaratır.

Yeni dönem, yalnızca içeriği değil, yalnızca trafiği değil, tutkularınızı ve içeriğinizi yaymakta ve sizi savunan kitlenizdeki seçkin insanlar üzerinde odaklanılmasını istiyor.

Video hepsini yapıyor. Video, vermek istediğiniz içeriğin anlamını katlayacak ve duyguları ateşleyecek. Tam da bu noktada sosyal medya kullanıcıları markanızı tanıtmak için en güçlü faktör olarak devreye giriyor. İçerik pazarlaması konusunda ciddi iseniz, video hakkında ciddi olmalısınız.

Tanıtım videoları sizin için güven oluşturabilir. Bazı tüketiciler hile yapılmasından korktukları için internet üzerinden ürün ve hizmet satın alma konusunda halen kuşkuludur. Ancak, etkili pazarlama videoları ürünlerinizi konuşma biçiminde sunar. Bu, bireysel bir yaklaşım hissi yaratıyor; bu nedenle, tüketicilerin %57’si videoların çevrimiçi satın alma konusunda kendilerine daha fazla güven verdiğini söylüyor.

3. Google Videoları Seviyor

Videolar, ziyaretçileriniz tarafından sitenizde geçirilen süreyi arttırmanıza izin verir. Böylece, daha uzun süreler güven oluşturur ve sitenizin iyi içeriğe sahip olduğunu arama motorlarına bildirir.

Web sitenize yüklenmiş bir videonuz varsa, Google sizi daha çok umursayacaktır. Videonuz arama motoru sıralamasını etkilemede önemli bir role sahip ve artış sağlıyor.

Doğru şekilde optimize edilmiş interaktif videolar ile müşteri eylemlerini daha teşvik edici hale getirmek… Kimliğinize, web sitenize, ürünlerinize ve hizmetlerinize en iyi şekilde faydanın sağlanması için doğru video yorumlamaları ile potansiyel müşterilerinizin bir sonraki adamı atmaları için size yardımcı olacağız.

4. Mobil Kullanıcılar ve Video

Video ve mobil ile el ele gidin. 2012-2014 yılları arasında mobil video görüntülemeleri yüzde 400 oranında arttı. YouTube, mobil video tüketiminin her yıl %100 arttığını bildiriyor. İnsanlar hareket halindeyken videoları izlemekten hoşlandıkları ve telefon kullanıcılarının büyüklüğünden dolayı video kitlenizi mobile dayandırmakta ciddi fayda var…

Buna ek olarak, Google; akıllı telefon kullanıcılarının, TV’de yayınlanan reklamlara oranla mobilde 2 kat, masaüstü görüntüleyenlerde ise 1.4 kat daha etkili olduğunu bize bildiriyor. Mobilde yayınlanan reklamlar ile kişisel bağlantı duygusu artıyor.

5. Her Şeyi Açıklayabilir

Yeni bir ürün veya hizmet mi başlatıyorsunuz? Nasıl çalıştığını göstermek için bir video oluşturmak çok akıllıca olacaktır. Kullanıcıların neredeyse %100’ü bir ürün veya hizmet hakkında daha fazla bilgi edinmek için açıklayıcı bir video izlediklerini söylüyorlar. Bu yüzden video pazarlama kullanan işletmelerin %50’sinden fazlası ana sayfalarında açıklayıcı bir video bulundurduğunu söylüyor. Bu işletmelerin neredeyse hepsi açıklayıcı videoların son derece etkili olduğunu belirtiyor.

Zor bir konuyu açıklamaya mı çalışıyorsun? Animasyonlu videolar oluşturabiliriz. Animasyon, hiçbir metnin veya canlı videonun yapamadığı kavramları hayata geçirebilir. Animasyonlu videolar, eğlence, nostalji ve sadeliğin mükemmel bir kombinasyonudur. Bu videolar size çok iyi hizmet edecek.

6. En Katı Alıcıları Bile Devreye Sokar

Video, öğrenmek için harika bir araçtır, ancak tüketmek çok kolaydır. Günümüz dünyası, uzun ürün açıklamalarını okumak veya hizmetleri derinleştirmek için zaman bulamayacak kadar meşgul. Modern müşteri ürünü hareket halinde görmek istiyor. Bu açıdan ele alındığında, video reklamcılığın en önemli itici güçlerinden biridir.

Video pazarlaması geniş bir kitleyi yakalayabilir ve birçok düzeyde çalışır. Sadece gözlerle değil aynı zamanda potansiyel müşterinin kulaklarını da hedef alır. Rekabet avantajını iki kat artırmayı kim istemez!

7. Sosyal Paylaşımları Teşvik Ediyor

8 yıllık bir Sosyal Medya Pazarlama Sektörü Raporuna göre, sosyal pazarlamacılar müşterilerinin %60’ının 2015 yılında video içeriği kullandığını ve toplam katılımcıların %73’ünün 2016 yılında yine video içeriği pazarlamayı kullanmayı planladığını belirtti.

Sosyal ağlar, video içeriğini teşvik eder. Facebook, Instagram, Vimeo, Youtube… Sosyal medya bağlamında, insanlar duyguları paylaşırlar. Sosyal paylaşımları teşvik etmek için amaca uygun özel videolar oluşturalım ve faydayı birlikte gözlemleyelim. Sosyal paylaşımlar sitenize gelen trafiği  ve size olan ilgiyi artıracaktır.

Bize WhatsApp'tan Yazın