Mobil uygulama ile bir adım öne geçin

Bugün, mobil uygulamalarla gelişen iş dünyasını ele alarak neden kendi şirketiniz için bir mobil uygulama oluşturmayı düşünmeniz gerektiğini ele almak istiyoruz.

İşte mobil uygulama yatırımı yapmanızın için başlıca nedenler…

1. Dünya = Mobil

Dünyanın mobil hareket ettiğini inkar etmeye gerek yok ve bundan geri dönüş yok. Tüketiciler işletmeleri bulmak için akıllı telefonlarını kullanıyor. Çevrimiçi marka bilinci oluşturma çabaları mobil kanallar aracılığıyla görüntüleniyor. Dolayısıyla sadece bir web sitesinin olması artık yeterli değil. Geleneksel web sitelerinin aksine, uygulamalar, sezgisel bir satın alma ve tarama alternatifi olarak ortaya çıkıyor.

2. Doğrudan Pazarlama Kanalı Yaratın

Mobil uygulamalarla mevcut müşterileriniz, kullanıcı dostu bir ortamda işletmenize her an ve her yerde ulaşabilir. Uygulamanızın düzenli kullanımı, markanızı veya işletmenizi güçlendirecektir. Bu güçlenme işinizi müşterilerin cebine yerleştirmekle alakalıdır.

Mobil uygulamalar birçok işlev sunar. Bir mobil uygulamaya sahip olmanın en büyük avantajlarından biri, özel satışlar ve promosyonlar da dahil olmak üzere müşterilerinize sunmak istediğiniz tüm bilgilerin parmak uçlarında olmasıdır. Bildirimler sayesinde doğrudan bir etkileşim yakalarsınız ve müşterilerinize ürünleriniz ve hizmetlerinizi kolayca hatırlatabilirsiniz.

3. Sosyal Bir Platform Olabilir

İnsanların sosyal medyaya takıntılı olduklarını söylemeden edemeyiz 🙂 Bu nedenle saplantılarının bir parçası olmak isteyeceksiniz. Uygulamalarınıza yorum, beğenilenler, uygulama içi mesajlaşma vb. sosyal özellikleri entegre etmek, işletmenizin sosyal duruşunu geliştirmesine yardımcı olabilir.

İnsanlar sosyal medyada özellikle Facebook, Instagram ve Twitter’da çok fazla vakit harcıyorlar. Dolayısıyla onlara sosyal medyada sahip oldukları tüm özellikleri veren bir mobil uygulama sunmak, uygulamanızda daha fazla zaman harcayacakları anlamına gelir. Bu şekilde, kullanıcılar ürünleri inceleyebilir, paylaşabilir veya tartışabilir. Doğada toplumsal varlıklar olduğumuzu ve mobil uygulama geliştirmenin sosyal etkileşimin geleceği olduğunu unutmamak gerekir.

4. Daha İyi Hizmet ve Satış

Neyse ki mobil uygulamalar, satışları her zamankinden daha kolay hale getirmiştir. İnsanlar ürün ve hizmetleri satın alma ve satma biçimlerini değiştiriyor. Ayrıca, müşterilerin bir ürünü satın almadan önce görüntüleme ve analiz etme şekilleri de değişiyor. Bu, tüketicilerin bilinçli satın alma kararları verme konusunda her zamankinden daha fazla seçeneğe sahip olduğu anlamına geliyor. Bununla birlikte, müşterilerine aradıkları bilgileri sunmaya odaklanmış, özel bir uygulama sunmanız önemlidir. Unutmayın ki daha iyi hizmet, daha fazla satış yapmanın önünü açan en iyi etkendir. Mobil uygulamalar servis ve destek için mükemmeldir.

5. Uygulamalar Artıyor

Bir mobil uygulama, ürünlerinizi-hizmetlerinizi mevcut veya potansiyel müşterilerinize göstermenin kolay bir yoludur. Bir şey satın almak istedikleri her seferinde, ihtiyaç duydukları tüm bilgileri elde etmek için onu birer durak nokta olarak kullanabilirler. Ve içeriği her güncellediğinizde bunları bildirebilir ve sunduğunuz yeni ürünlerin veya hizmetlerin ilk görüntüsünü elde edebilirler. Bu, müşterileri uygulamanızı düzenli olarak kontrol etmeye davet eder ve denetler.

6. Müşteri Bağlılığını Geliştirmek
Kendi mobil uygulamanızı oluşturmayı düşünmemizin en önemli nedeni müşteri sadakati ve etkileşimdir. Etkileşim, uygulamanızla tam olarak yaratabileceğiniz şeydir. Mobil uygulamanız işletmenizi müşterilerinizin avucunda olmasını sağlar. Tüketiciler arabada, dişçi bekleme odasında ve bankada sırada beklerken dahi sizinle etkileşimde bulunabilirler.

Müşterilerinizle gerçek ve samimi bir bağlantı kurmanın ve onları ürününüzün ve / veya hizmetinizin sadık bir sevgilisi haline getirmenin tam zamanı.

7. Gece Ortasında Erişin

Bir mobil uygulamaya istediğiniz zaman herhangi bir yerden erişebilirsiniz. Tüketiciler hareket halindeyken işletmenizle etkileşimde bulunabilirler. Örneğin, yalnızca ek siparişler vermekle kalmaz, aynı zamanda tüm hesap bilgilerine erişebilir, son satışları ve hesap etkinliklerini izleyebilir ayrıca mobil uygulamanız müşteri isteklerine derhal yanıt verebilir. Bu hizmet düzeyi, işletmenizi müşterilerinizin zihinlerinde sizi bir sonraki seviyeye götürür.

8. Yeni Nesil Önemlidir

Eski nesil tekniklerin kullanıldığı sistemler ile genç kuşakla etkileşim kurmak zor. Gençler, geleneksel bir bilgisayara erişimi olsalar bile, mobil cihazlarına güvenmeyi tercih ediyorlar. Akıllı telefonlar, arkadaşlarınızla sohbet etmek, çevrimiçi ürün ve hizmetleri taramak ve satın almak için yeni bir araç haline geldi. Bu kitleye ulaşmak için bir mobil uygulamanız olmalıdır.

9. Mobil Uygulamalar, Müşteriler İçin Çok Kullanışlıdır

Mobil uygulamaların kullanımı pek çok çözüme göre daha kolaydır. Uygulamalar genellikle, birincil olarak kullanılabilirlik odaklı olarak tasarlanır. İşletmeler, daha fazla esneklik sağlayan ve belirli müşteri ihtiyaçlarını karşılayabilecek özel bir mobil uygulama geliştirmeye karar verdiklerinde daha da fazla yarar sağlarlar. Gösterdiğiniz profesyonellik, hedef kitleniz tarafından uygulamanız yoluyla güven ve tanınma oranınızı artıracaktır.

Bize WhatsApp'tan Yazın